Strona główna/Aktualności/Czyściochowe przedszkole

Czyściochowe przedszkole

16 Czerwca 2021

W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole brało udział w programie edukacyjnym Czyściochowe Przedszkole organizowanym przez firmę Rossmann w ramach programu Rosnę!Junior.

Celem programu było kształcenie u dzieci codziennych nawyków higienicznych.

W ramach programu dzieci:

• zapoznały się z podstawowymi zasadami dbania o higienę jamy ustnej i nosa,

• ćwiczyły prawidłowe mycie rąk - poznały powody, dla których należy dbać o utrzymanie dłoni w czystości,

• zapoznały się z zasadami zachowania w toalecie - dowiedziały się dlaczego należy dbać o higienę i porządek w toalecie,

• oswoiły się z tematyką kąpieli, mycia ciała, włosów, ochrony i pielęgnacji skóry, wiedzą w jaki sposób należy dbać o higienę osobistą - jakie przybory i produkty są niezbędne, oraz jak należy się myć.

W ramach programu organizowany był konkurs w trzech etapach z powyższej tematyki.

Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne, a dobre nawyki wpojone przez rodziców i nauczycieli tylko potwierdziły jak wiele dzieci wiedzą na temat higieny osobistej.