Strona główna/Aktualności/ WAKACJE JUŻ …… TUŻ, TUŻ

8 Czerwca 2021

18.06.2021. WAKACJE JUŻ …… TUŻ, TUŻ

Podsumowanie zajęć w Przedszkolu w roku szkolnym 2020/2021

- dzień pełen atrakcji dla dzieci

9.30-12.30 - zamek dmuchany- : dzieci pod kierunkiem wychowawców grup - każda grupa oddzielnie będą uczestniczyć w zabawach na "dmuchańcu”.

Po każdej grupie dmuchany zamek będzie dezynfekowany - tak jak plac zabaw .

9.30-14.30 - warsztaty malowania koszulek - każda grupa wiekowa uczestniczyć będzie w warsztatach, na których pod kierunkiem animatorów  i nauczycieli każde dziecko zaprojektuje i wykona rysunek na koszulce. Po warsztatach  dziecko otrzyma koszulkę, która cieszyć  będzie całe wakacje .. a może dłużej .

Od 12.30-15.00 na naszym placu przedszkolnym pojawi się zagroda z alpakami /lamami. Poszczególne grupy wiekowe dzieci pod kierunkiem nauczycieli będą mogły podejść do zagrody w celu obserwacji zwierząt.

Zwierzęta posiadają certyfikat zdrowia informujący o ich przebadaniu i dopuszczeniu do pracy z dziećmi .

Powoli rozpoczynamy obchody związane z 35-leciem funkcjonowania Naszego Przedszkola.

Festyn okazji tego Jubileuszu zaplanowany został na początek roku szkolnego 2021/2022.

Rys historyczny :

Przedszkole Publiczne nr 11 w Czeladzi przy ul Kombatantów 2 (dawniej przy ul. Ogrodowej) istnieje od 1986 roku. Pierwszych przedszkolaków przyjęło 1 września 1986 roku. W początkowym okresie funkcjonowania przedszkola przyjętych było 160 dzieci, a przedszkole pracowało w systemie dwuzmianowym.  W latach1986-2012 dyrektorem placówki była Pani Anna Gołąb.

26.05.2012 r. odbyła się  w naszym przedszkolu Uroczystość Nadania Imienia „Kolorów Tęczy”. Motyw tęczy w nazwie przedszkola wiąże się z pozytywnym i optymistycznym nastrojem kojarzącym się z tym zjawiskiem atmosferycznym. Barwy tęczy są jak kolorowy i radosny świat dziecka.

Od 01 września 2012 roku funkcję Dyrektora pełni Pani mgr inż. Agata Nowakowska- Michałek. Obecnie w przedszkolu funkcjonuje 5 grup wiekowych dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat.

Przez 35 lat funkcjonowania przedszkola wypracowaliśmy wiele atutów do których należą:

• Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna

• Dbałość o wszechstronny rozwój dzieci

• Wysoki poziom przygotowania dzieci do podjęcia nauki szkolnej

• Atrakcyjna oferta dodatkowych zajęć edukacyjnych

• Przyjazna, rodzinna i bezpieczną atmosferą

• Domowe posiłki

• Przyjazne dzieciom położenie przedszkola

Na przełomie tych lat wnętrza naszych sal bardzo sie zmieniły, są kolorowe, estetyczne , wzbogacone o nowe meble i  pomoce dydaktyczne. Nasze przedszkolaki mogą rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania dzięki zabawom na "magicznym dywanie", oraz wykorzystując róznego rodzaju chusty animacyjne, "bum bum rurki", panele świetlne, maszynę kolorów - arterioterapia  i wiele innych atrakcji .

Przez 35 lat funkcjonowania placówki zaprzyjaźniliśmy się z następującymi firmami i instytucjami:

• Cukiernia „Maciuś” i ,,Jubilatka’’

• Piekarnia „Nasza”

• Pizzeria Maximus Czeladz

• - Firma „Mawi”, Vis Witalis

• Harcerski Krąg Seniorów

• Czeladzka Spółdzielnia Mieszkaniowa

• Ośrodek Kursów Językowych w Sosnowcu

• Firmy Atut, Bodek, Kamaga, Stawanger ,CS i R „AGATSU"

• Speed” Autoszkoła Michał Ogłodek

• ART. DESIGNER  Maciej Kot