Dzień Górnika

5 Grudnia 2020

"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym."

Święto Górnika -,,Barbórka'' obchodzona na cześć św. Barbary patronki górników 4 XII, to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień świętowaliśmy w przedszkolu 04.12.2020r Obejrzeliśmy film edukacyjny o pracy w kopalni, przeprowadziliśmy zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla, dowiedzieliśmy się do produkcji czego jest on wykorzystywany. Poznaliśmy węgiel do rysowania, wykonaliśmy prace plastyczne .  Teraz już wiemy czym zajmują się górnicy, jak trudną, ciężką i niebezpieczną mają pracę. Dzieci  zapoznały się ze strojem górnika.