Logotyp jednostki organizacyjnej

Przedszkole Publiczne nr 11 im. Kolorów Tęczy Strona pełni funkcję BIP

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

30 STY 2020

Góra Grosza

W dniach od 25 listopada 2019 do 3 stycznia 2020 roku na terenie naszej placówki trwała kolejna edycja akcji GÓRA GROSZA. Rozpoczęła się ona wspólnym spotkaniem wszystkich przedszkolaków, na którym koordynatorki akcji przypomniały dzieciom, jaki jest cel – jak wiele możemy pomóc naszym kolegom włączając się w zbiórkę groszy. Każda z grup otrzymała symboliczny domek-skarbonkę.

W dniu zakończenia akcji znów spotkaliśmy się wszyscy razem, aby każda z grup przekazała zebrane przez siebie grosze. Domki- skarbonki były pełne.
Nasze przedszkole już po raz kolejny rok bierze czynny udział w akcji. W każdym roku kwoty zbierane przez nasze przedszkolaki są imponujące.
 

Zebraliśmy 436,83 zł

 • 1gr - 9453 szt
  2gr - 3990 szt
 • 5gr- 2264 szt
  10gr - 494 szt
 • 20 gr - 267 szt
  50gr - 43 szt
 • 1zł – 8 szt
  2zł - 6 szt
 • 5z – 1szt

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym natworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Dzięki zebranym środkom wspieramy realizację reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom. Nie zmieniamy naszego stanowiska, że najlepsze, co możemy dać dziecku, to rodzina. Nie zabawki, komputery, modne ubrania, lecz rodzina, w której dziecko może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, może nawiązać przyjaźnie.
Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci mają realną szansę wrócić do swojego domu i znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.
Patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

 • Podmiot udostępniający informację: 
 • Pierwsza publikacja:  
 • Aktualizacja publikacji:  
 • Wytworzenie publikacji:  
 • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul . Kombatantów 2,
41-250 Czeladź
tel. 32 265 13 25
e mail: przedszkole11[at]opoczta.pl

Dane adresowe

Przedszkole Publiczne nr 11 im. Kolorów Tęczy

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl