Strona główna/Aktualności/Sprzątanie Świata Polska 2021 - Myślę, więc nie śmiec

Sprzątanie Świata Polska 2021 - Myślę, więc nie śmiec

23 Września 2021

Jak co roku nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2021”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem Myślę, więc nie śmiecę’’. Celem akcji było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej i wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i podejmowanie działań ,dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów.Nasze przedszkolaki zaopatrzone w worki foliowe i rękawice ochronne, pod opieką wychowawców włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowały teren wokół przedszkola. Udział w akcji poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi, które zainspirowały dzieci do pracy, mającej na celu dbanie o najbliższe środowisko i piękno otaczającego nas świata. Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, rozmawiały na temat ,,Co robić by „produkować” jak najmniej śmieci’’, poznawały zasady segregowania odpadów.

Mamy nadzieję ,że wiedza ekologiczna zdobyta przez przedszkolaków zaowocuję w przyszłości.