Strona główna/Aktualności/Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna

23 Października 2021

W ramach współpracy naszego przedszkola z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Nogajowej w Czeladzi dzieci z grupy ,,Pszczółki’’ pod opieka nauczyciela w dniu 21.10.2021 roku brały udział w jednej z cyklu lekcji bibliotecznych mającej na celu promowanie, rozwijanie i wspieranie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Przedszkolaki poznały zasady korzystania z książek w bibliotece, zapoznały się z księgozbiorem dla młodszych dzieci a w związku z obchodami ,,Dnia bez skarpetek’’ wysłuchały fragmentu książki ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, czterech prawych i sześciu lewych ‘’autorstwa Justyny Bednarek.

Dzieci z grupy ,,Pszczółki’’ i grupy ,,Tygryski’’ będą brały udział w comiesięcznych lekcjach bibliotecznych oraz spotkaniach literacko -plastycznych organizowanych na terenie biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom’’.