Strona główna/Aktualności/Zadanie 1.4 Konkurs: najlepszy rysunek zdrowych słodyczy

Zadanie 1.4 Konkurs: najlepszy rysunek zdrowych słodyczy

24 Stycznia 2022

Przed przystąpieniem do realizacji kluczowego zadania, nauczyciel uświadomił dzieciom, iż lubiane przez nie  słodycze możemy zastąpić innymi zdrowymi produktami, które zawierają naturalny cukier. Nauczyciel zaprezentował dzieciom zdrowe produkty tj: owoce, owoce suszone, bakalie w celu propagowania nawyków zdrowego odżywiania. Zadaniem konkursowym było wykonanie przez dzieci rysunków zdrowych słodyczy. Dzieci wykonywały prace na kartkach A4 dowolną techniką. Po zakończeniu zadania wszystkie prace zostały poddane ocenie. Większością głosów wygrał rysunek wykonany przez Kubę , który w nagrodę otrzymał oznakę Super Kucharzyka.  Następnie wszystkie prace złożono w książkę zdrowych słodyczy oraz wykonano okładkę do niej. Gotową książkę wyeksponowano na tablicy w przedszkolu.