Strona główna/Aktualności/Dzień postaci z bajki

Dzień postaci z bajki

6 Listopada 2023

W poniedziałek, 6 listopada obchodzony był w przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Ten wyjątkowy dzień, dzieci rozpoczęły odśpiewaniem bajkowego hymnu pt. "Witajcie w naszej Bajce..."

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje.

We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie,
rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały "bajkowe" puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci.Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości.

Na koniec odbył się bal postaci z bajek a następnie dzieci wykonały prace plastyczne.
Starszaki rysowały swoją ulubioną postać, a młodsze dzieci wykonywał kolorowanki.
Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

Dzieci tego dnia były bardzo aktywne, otwarte, radosne i szczęśliwe.