Logotyp jednostki organizacyjnej

Przedszkole Publiczne nr 11 im. Kolorów Tęczy Strona pełni funkcję BIP

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

21 WRZ 2017

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017

 

To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Inicjatorami powstania Dnia Przedszkolaka byli dyrektorzy łódzkich przedszkoli i to im zawdzięczamy ten wyjątkowy dzień dla przedszkolaków. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma nawet swój hymn, a tego dnia w przedszkolach przygotowuje się mnóstwo atrakcji dla dzieci. 20 września Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosowuje specjalny list do wszystkich polskich przedszkolaków.

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

 

Tego dnia nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zmagały się z balonami, bawiły się na dużych klockach, Z tej okazji wychowawczynie złożyły dzieciom życzenia i zapewniły mnóstwo śmiechu, żartów, zabaw, gier i tańców Z okazji pięknego Święta – Dnia Przedszkolaka „Tygryski i Pszczółki” pojechały na bajkę "Dudi. Cala naprzód" do kina w Kopalni Kultury.( http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+polski-42307) Natomiast  pani  dyrektor  Agata Nowakowska - Michałek odwiedziła każdą grupę i życzyła dzieciom miłego święta. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku

 

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2017

Drodzy i Szanowni,

20 września już po raz czwarty obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju każdego młodego człowieka. Dzięki zaangażowaniu wielu z Was jego obchody stały się już piękną tradycją i przyczyniają się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

 

Kochane Dzieci,

to Wasze święto! To Wasz superważny dzień! Przedszkole jest miejscem wspaniałej zabawy, radości, nawiązywania przyjaźni i szukania odpowiedzi na ważne dla Was pytania. Tutaj zdobywacie wiedzę o świecie i odkrywacie jego tajemnice, uczycie się szacunku dla koleżanek i kolegów oraz poznajecie swoje prawa. Pewnie wiele z Was myśli o tym, że bycie dorosłym jest super i chlałoby już być takim dużym jak rodzice.  Musicie jednak wiedzieć, że my dorośli bardzo tęsknimy do dzieciństwa – do czasów bycia przedszkolakiem. Do dorosłości nie trzeba się spieszyć. Bycie przedszkolakiem to powód do ogromnej dumy! Życzę Wam, abyście czerpali radość z każdego dnia i mogli cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem.

 

Szanowni Nauczyciele i Rodzice,

dla nas, dorosłych, 20 września to okazja, by przypomnieć sobie, że nie tak dawno my także przeżywaliśmy swoje dziecięce troski i problemy. To spojrzenie wstecz z pewnością pozwoli na więcej zrozumienia wobec przedszkolaków, którzy obchodzą dzisiaj swoje Święto. To również powód do zastanowienia się nad naszymi relacjami z dziećmi, czasem, jaki im poświęcamy, a także najlepsza okazja do budowania lub rozwijania mocnych, dobrych więzi. Pamiętajmy, że dzieci potrzebują naszego wsparcia w poznawaniu swojego otoczenia. Ich ciekawość rodzi wiele pytań, na które powinniśmy odpowiadać my – dorośli. Wspierajmy dziecko, pomagajmy mu w odkrywaniu świata, ale nie zmuszajmy go do licznych zajęć dodatkowych, ponad jego siły. Cieszmy się z jego sukcesów i wspomagajmy doskonalenie jego umiejętności. Kochajmy mądrze!

Niech w tym wyjątkowym dniu przyświeca nam myśl, że dziecko to człowiek. Chociaż mały, nie znaczy, że mało wie i obserwuje. Często czuje i widzi więcej niż możemy sobie wyobrazić. Wsłuchajmy się w głos dziecka, poświęcajmy czas nie tylko na zabawę, ale także na rozmowę o jego potrzebach i troskach. Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają poświęcenia im uwagi, ale także zrozumienia dla ich spraw i potrzeb. Czas spędzony w przedszkolu ma decydujące znaczenia dla wszechstronnego rozwoju i przygotowania do dorosłości. Na tym etapie młody człowiek jest przecież wyjątkowo podatny na bodźce i wpływy otoczenia, dopiero ucząc się rozumienia świata wokół siebie.

Życzę wszystkim, aby ten dzień był wyjątkowym i radosnym świętem, Przedszkolakom – aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla nich przygodą i czasem spełniania marzeń, Rodzicom – aby z uśmiechem na ustach i dumą wspierali swoje pociechy i zapewniali im szczęśliwe dzieciństwo, a Nauczycielom – aby nieustannie czerpali satysfakcję i radość z codziennej pracy z przedszkolakami i ich opiekunami.

Z najlepszymi pozdrowieniami
Marek Michalak

 

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul . Kombatantów 2,
41-250 Czeladź
tel. 32 265 13 25
e mail: przedszkole11[at]opoczta.pl

Dane adresowe

Przedszkole Publiczne nr 11 im. Kolorów Tęczy

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl