Strona główna/Aktualności/Alarm - czyli próbna ewakuacja w przedszkolu !

Alarm - czyli próbna ewakuacja w przedszkolu !

8 Października 2021

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 08.10.2021 o godzinie 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacyjne przedszkolaków i pracowników z budynku placówki. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz personel. Celem próbnej ewakuacji było nabywanie umiejętności i wyrabianie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz poznanie zasad i procedur bezpiecznej ewakuacji. Za przebieg ćwiczeń odpowiedzialna osobiście była Dyrektor przedszkola - Pani Agata Nowakowska - Michałek, jako koordynator ewakuacji. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.
Po przeprowadzonej ewakuacji strażacy przeprowadzili pogadankę na temat odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dzieci mogły z bliska zobaczyć sprzęt jakim dysponują strażacy.

Dziękujemy strażakom za okazaną pomoc i współpracę!