Strona główna/Aktualności/Przesiewowe badania kręgosłupa i stóp u przedszkolaków

Przesiewowe badania kręgosłupa i stóp u przedszkolaków

30 Listopada 2023
Przesiewowe badania kręgosłupa i stóp u przedszkolaków

Szanowna Rodzice
Dbając o zdrowie naszych przedszkolaków  "Zdrowy Kręgosłup u Przedszkolaków" w naszym przedszkolu odbędą się przesiewowe badanie kręgosłupa, badanie wad postawy oraz badanie stóp przedszkolaków. Wskazane jest w wieku przedszkolnym wdrożyć kontrolę rozwijającego się szkieletu kostnego u przedszkolaków

Badanie wad stóp

Przeprowadzone zostanie za pomocą specjalnego urządzenia Podoskopu.

Badanie na podoskopie daje możliwość wykrycia pewnych nieprawidłowości postawy oraz określenie konieczności skierowania dziecka na dalsze, bardziej wnikliwe badania (manualne, komputerowe, plantograficzne).

Podoskop pozwala na jednoczesną ocenę części podeszwowej stopy z jej częścią grzbietową, stawami skokowymi i kolanowymi oraz tułowiem (kręgosłupem). Dzięki temu można przeprowadzić ocenę statyczną stóp.

Wydruk otrzymają Rodzice w dniu badania dziecka w formie papierowej

Badanie krzywizn kręgosłupa

Zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem MediMouse.

Regularne pomiary ułatwiają kontrolę postępu leczenia oraz porównanie poszczególnych badań.

Wskazanie do dalszego leczenia oraz wprowadzenie wczesnej profilaktyki wad postawy.

Wszystkie badania przeprowadzane są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów

Organizator mgr. Ewa Borczyk

UWAGA "Zdrowy Kręgosłup u Przedszkolaków" działa wyłącznie na terenie województwa Śląskiego