Strona główna/Aktualności/Wielka Fabryka Elfów

Wielka Fabryka Elfów

22 Listopada 2023

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z niecierpliwością oczekują na spotkanie z Mikołajem. Mikołaj natomiast - jak co roku - wraz ze swoimi elfami ma mnóstwo pracy, by przygotować dla dzieci świąteczne prezenty. W tym roku dzieci z grupy ,,Tygryski ” oraz ,,Pszczółki” mogły na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca elfów przed świętami. W dniu 22.11.2023. wybrały się na wycieczkę do Katowic do Wielkiej Fabryki Elfów. Zaraz po przyjeździe przywitały nas elfy ubrane w przepiękne zielono - czerwone elfowe stroje. Elfy poprosiły nas o pomoc. Razem z nimi odwiedzaliśmy kolejne sale Fabryki, wykonywaliśmy różne zadania Dzieci miały za zadanie pomoc Świętemu Mikołajowi upiec prawdziwe świąteczne pierniczki Podczas wizyty w zaczarowanych pokojach dzieci szukały składników: goździków, laski wanilii, czy anyżu. Dzieci napisały też list do świętego Mikołaja z życzeniami, jednak nie był to zwykły list, tylko magiczny, który mógł zobaczyć tylko sam Mikołaj Na koniec czekała nas niespodzianka. Elfy zaprowadziły nas do samego Świętego Mikołaja. W pięknym pokoju, przy kominku obok choinki siedział sam Mikołaj. Uśmiechał się serdecznie i zapraszał nas do siebie. każdy z nas mógł z nim osobiście porozmawiać i powiedzieć o wymarzonym prezencie. Mikołaj podziękował nam za pomoc elfom w Wielkiej Fabryce Zabawek, wręczył dzieciom drobne upominki oraz wykonał z nami pamiątkowe zdjęcia.  Było mnóstwo wspaniałej zabawy, ale i ciekawej nauki.

To był fantastyczny czas dla wszystkich.