Kino sferyczne

16 Października 2024

Świat pełen tajemnic, niepowtarzalnych widoków z głębi oceanu, z przestrzeni kosmicznej... To tylko zapowiedź tego co miały okazję  obejrzeć nasze przedszkolaki z grupy Misie i Motylki w kinie sferycznym, które odwiedziło nasze przedszkole. To dosyć nowa, nietradycyjna forma kształcenia, w której uczestnicy lepiej rozumieją i zapamietują wiedzę, przekazywaną poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe oraz przekonujące głosy lektorów. W trakcie pokazu trójwymiarowa przestrzeń zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Kosmos, spadające gwiazdy , podwodna laguna, a do tego obracajacy się obraz, tworzą realistyczne widowisko. To kolejne bardzo ciekawe doświadczenie w życiu każdego przedszkolaka, który miał okazję uczestniczyć w projekcji filmu "Wielka podwodna przygoda Barneya i Beeniego".

Dzieci z grupy Tygrysków wybrały film pt. ,,Zula patrol".

W trakcie rutynowej wyprawy wykopaliskowej Zula patrol odnajduje dowody na to, że nikczemna Deliria Delight cofnęła się w czasie na prehistoryczne ziemie po to, aby nielegalnie wyrzucić toksyczne śmieci spółki. Zula patrol musi ją odnaleźć i powstrzymać wcześniej, niż jej działania spowodują katastrofę ekologiczną.

Natomiast dzieci z grupy Pszczółki wybrały film pt. Chrumek i Zaczarowana Rakieta

Przygoda rozpoczyna się w leśnej szkółce, gdzie Chrumka i jego przyjaciele uczą się o planecie i gwiazdach. Razem wyruszcie na pasjonującą podróż przez Układ Słoneczny, pełną niezwykłych odkryć i naukowych ciekawostek. Film pełen jest fascynujących wizualizacji i dostarcza młodym widzom wiedzy o przestrzeni kosmicznej w sposób, który pobudza wyobraźnię i inspiruje do dalszego odkrywania tajemnic wszechświata. Idealny wybór dla młodych odkrywców i ich rodzin.