Strona główna/Aktualności/Musical O małej syrence w niejednej piosence

Musical O małej syrence w niejednej piosence

15 Maja 2024

15 maja 2024 roku, dzieci ze wszystkich grup wiekowych pojechały do Kopalni Kultury na musical pt. „O małej syrence w niejednej piosence” wystawiony przez aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.

"… Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen.
Teraz nie wiesz jak i gdzie…"

To przesłanie zawarte w jednej z piosenek musicalu było dedykowane wszystkim marzycielom. Zawędrowaliśmy wraz z bohaterami sztuki w głębiny oceanu. Poznaliśmy tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca - króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Na brzegu wielkiej wody pojawił się książę Edward, wypatrujący co dnia dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu, jego urocza mama - królowa Hortensja oraz niezastąpiony kucharz Fryc wraz z marynarzami.
Przedszkolaki oglądały bajkę muzyczną z uśmiechem na twarzy oraz wielkim zaangażowaniem.