Strona główna/Aktualności/Program zdrowotny

Program zdrowotny

10 Marca 2023

W roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkole przystąpiło do programu zdrowotnego "Program wczesnej profilaktyki nadwagi i otyłości u dzieci w wieku przedszkolnym". Program kierowany jest do wszystkich dzieci w wieku 5-6 lat (z roczników 2016 i 2017). Program w szerokim zakresie wspiera dzieci, rodziców, personel - całą naszą placówkę przedszkolną w działaniach promujących zdrowie, w tym zdrowe odżywianie. Chcemy sukcesywnie wprowadzać dobre zmiany w żywieniu dzieci w naszym przedszkolu oraz poszerzać wiedzę w zakresie nawyków zdrowego stylu życia. Nasze przedszkolaki wzięły udział w badaniach antropometrycznych  z użyciem analizatora masy i składu ciała, umożliwiający określenie wskaźnika BMI - prawidłowej masy ciała oraz składu oraz uczestniczyły w warsztatach opartych na grach i zabawach ze specjalistami: fizjoterapeutą, psychologiem i dietetykiem.

Pracownicy zajmujący się przygotowaniem posiłków wzięli udział w szkoleniach w zakresie zasad zbiorowego żywienia dzieci przedszkolnych zgodnych z obowiązującymi przepisami prawnymi, normami żywienia i zaleceniami sanepidu.

Program został zatwierdzony Uchwałą Marszałka Województwa Śląskiego i dofinansowany z Funduszy Europejskich.