Strona główna/Aktualności/Wioska Indiańska - wycieczka

Wioska Indiańska - wycieczka

1 Czerwca 2023

31.05.2023 dzieci z grupy Motylki, Biedronki, Pszczółki i Tygryski wzięły udział w wycieczce do Wioski Indiańskiej w Jaworznie. Celem wycieczki było zapoznanie się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi, które szczególnie działają na wyobraźnię dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie. Wielkim przeżyciem było spotkanie z Wielkim Wodzem, który przyjął dzieci do szczepu indiańskiego. Była przysięga Indian, bojowe okrzyki . Dzieci poznały zwyczaje i tradycje, a także sprzęty i instrumenty Indian. Ponadto wszystkie dzieci miło spędziły czas na wspólnych zabawach i konkurencjach. Niespodzianką było pokonanie Indiańskiej Ścieżki Mocy, Labiryntu i Tunelu. Na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z łuku do tarczy, ", wspinania się po linie, grania na bębnach w Wielkim TIPI. Następnie udały się na wspólny posiłek - pyszne pieczone kiełbaski.   Wszyscy pożegnali się jak prawdziwi Indianie i udali się do autokaru. Szczęśliwi i uradowani po dniu pełnym wrażeń wrócili do przedszkola .

Żal było wracać, ale wszystko, co dobre szybko się kończy.