Strona główna/Aktualności/Zadanie 1.5 Forum zdrowia dla rodziców: Jak skutecznie (..)

Zadanie 1.5 Forum zdrowia dla rodziców: Jak skutecznie zmienić nawyki żywieniowe?

25 Stycznia 2022

Zaszczepienie w dziecku od najmłodszych lat prawidłowych nawyków żywieniowych jest priorytetem. Bardzo ważne jest również uświadomienie rodzicom, iż sposób żywienia jest niezbędny dla właściwego rozwoju dziecka. W związku z tym zaangażowaliśmy rodziców do realizacji projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem''. W związku z ograniczeniami związanymi z COVID 19  współpraca z rodzicami przebiegała w następujących formach:

• Przekazanie ulotek których celem było zapoznanie rodziców w jak skuteczny sposób zmienić złe nawyki żywieniowe.
  • Pomoc dzieciom w wypełnianiu kart pracy oraz wspieranie dzieci podczas realizacji przewidzianych zadań.
  • Zapoznanie rodziców z pracami dzieci umieszczonymi na stronie przedszkola
  • Zapoznanie rodziców z artykułem ,,Jak zmienić złe nawyki żywieniowe?'' autorstwa Zuzanny Jędrzejczyk
  • Umieszczenie na stronie internetowej przedszkola linków do materiałów edukacyjnych do forum oraz artykułów ze stronywww.aktywniepozdrowie.pl
  • Rodzice poszerzają swoją wiedzę korzystając z w/w propozycji. Współpraca z rodzicami mająca na celu promocję zdrowego odżywiania będzie kontynuowana po zakończeniu projektu.