Strona główna/Aktualności/Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

10 Listopada 2021

Jedenastego listopada
uczcić wielkie święto nam wypada.
Polska znów stworzyła jedność,
​odzyskała niepodległość

 

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku - BohaterON . Celem projektu jest edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Z tej okazji 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele Czeladzkiego Harcerskiego Kręgu Seniora - phm Jerzy Krzemień i phm Maria Kańtoch. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. O godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki, nauczyciele oraz zaproszeni gośćcie przystąpili do odśpiewania Hymnu Narodowego.

Po oficjalnej uroczystości nasi goście przybliżyli naszym przedszkolakom rąbka tajemnicy dotyczącej działań harcerskich oraz jak harcerze wspierali Wojsko Polskie podczas II Wojny Światowej.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu poprzez wyrażanie szacunku do symboli narodowych, szacunku do osób dorosłych i seniorów oraz kształtowanie postaw prospołecznych .

do góry