Jasełka

14 Grudnia 2023

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

Jasełka mają wieloletnią tradycję w naszym przedszkolu, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Dzieci z grypy Tygryski i Pszczółki przygotowując się do przedstawienia z zapałem uczyły się swoich ról i śpiewały kolędy. Oficjalny występ w scenerii bożonarodzeniowej, odbył się w dniu 14 grudnia przed społecznością przedszkola, oraz zaproszonymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście: Za-ca Burmistrza ds Społecznych Pani Beata Zawiła , Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Pani Elżbieta Bazańska _ Wolska, Radna RM Jolanta Ptaś, Pani Ilona Grudzień, emerytowane nauczycielki naszego przedszkola: Pani Ewa Nowak i Pani Jadwiga Łątka, Rada Rodziców oraz Rodzice dzieci.

Dzieci w pięknych strojach z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Wspaniały występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec pani Dyrektor Agata Nowakowska - Michałek podziękowała dzieciom za występ oraz nauczycielkom za przygotowanie Jasełek i złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Dziecięca interpretacja narodzin Pana Jezusa, kolędy oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, za zaangażowanie, pomoc i przygotowanie strojów.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

do góry