Grupy

W naszym przedszkolu jest 5 grup:

Rok szkolny 2022/2023

Grupa  "Misie".

Choć jeszcze niedawno łezka kręciła nam się w oku, kiedy musieliśmy rozstać się z rodzicami, to teraz przychodzimy uśmiechnięci, aby bawić się, tańczyć, rysować, malować i słuchać bajek podczas leżakowania. Codziennie podczas wspólnej zabawy poznajemy siebie nawzajem i otaczający nas świat, a nasze ciocie - tak jak mamusie w domu - przytulą, pocieszą i wiemy, że zawsze pomogą w każdej trudnej sytuacji. Kiedy tylko świeci słonko, wychodzimy na przedszkolny plac zabaw, na którym czeka na nas piaskownica. Pomimo, że jesteśmy najmłodsi, chętnie uczestniczymy w przedszkolnych wydarzeniach.

Nauczycielka: Barbara M.

Grupa "Motylki"

,,My jesteśmy motylkami,
Kolorowe skrzydła mamy.
I fruwamy tu i tam,
Gdzie słoneczko świeci nam”
Jesteśmy grupą, która lubi wesołe zabawy w sali i na placu przedszkolnym. Wszystkie nasze działania rozwijają samodzielność, wpływają na rozwój naszych wszechstronnych zainteresowań. Lubimy wykonywać prace plastyczne, opowiadać o naszych przygodach oraz śpiewać piosenki. Chętnie bierzemy udział we wszystkich uroczystościach przedszkolnych oraz w konkursach.

Nauczycielki: Justyna K. , Agnieszka K.

Grupa   "Biedronki”

 “Biedroneczki” - to grupa, do której uczęszcza dzieci 5- letnie. Dzieci bardzo chętnie uczęszczają do przedszkola. Są pogodne, otwarte i aktywne podczas zabaw i zajęć. Z chęcią uczą się wierszy, rymowanek i piosenek. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawiają dzieciom zabawy ruchowe oraz zabawy w kącikach zainteresowań.  Uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności na przedszkolnym placu zabaw. Wychodząc na spacery, poznają najbliższe otoczenie i podziwiają otaczający nas świat przyrody. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia

Nauczycielka: Barbara K.

Grupa   "Pszczółki”

Jesteśmy radośni, ruchliwi i wszystkiego ciekawi. Bardzo lubimy spacery i wycieczki, a także zabawy badawcze i doświadczenia, podczas których uczymy się rozumieć otaczający nas świat. Podczas zajęć chętnie malujemy, rysujemy, lepimy, wycinamy, manipulujemy klockami, guzikami, kasztanami, uczymy się nowych piosenek i wierszyków. Jesteśmy pełni energii, dlatego nasze panie codziennie organizują nam wiele ciekawych zabaw ruchowych z muzyką. Codziennie też, jeśli tylko nie pada deszcz, spędzamy miło czas na zabawach w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkole to nasz drugi dom, w którym bawimy się i uczymy, w którym czujemy się szczęśliwi i do którego przychodzimy z prawdziwą radością i fascynacją.

Nauczycielki: Katarzyna Cz. i Beata B.

Grupa  "Tygryski"

Bardzo ciekawi ich otaczający świat, więc panie pomagają go poznać i zrozumieć poprzez interesujące zabawy, eksperymenty i doświadczenia. W przedszkolu uczą się szanować siebie nawzajem, uczą się tolerancji wobec inności kolegów. Nadal lubią wykonywać prace plastyczne i konstrukcyjne i mają dużo pomysłów jak wykorzystać guziki, gazety, kawałki materiałów, patyki, muszelki oraz inne skarby. Dużo czasu spędzają na zabawach w ogrodzie przedszkolnym, w którym czekają drabinki, huśtawki i oczywiście koledzy z innych grup, z którymi lubią się wspólnie bawić.

Nauczycielki: Dorota K. i Agata N.

do góry