Strona główna/Aktualności/Dary Jesieni - zabawy materiałem przyrodniczym u Misiów

Dary Jesieni - zabawy materiałem przyrodniczym u Misiów

17 Października 2024

Jesień to ciekawa pora roku ze względu na kolorystykę  i bogactwo darów. W tym tygodniu dzieci z grupy Misie bawiły i uczyły się wykorzystując do pracy kasztany, żołędzie, szyszki , liśćie. Jest to okazja do zabaw matematycznych: przeliczania, grupowania, określania położenia przedmiotów: „nad, pod, za, przed” oraz zabaw muzyczno - ruchowych i plastycznych. Z materiału przyrodniczego zgromadzonego   w naszym kąciku przyrody układały też tzw. „żywe obrazy”, co sprzyja  rozwijaniu u dzieci kreatywności podczas tworzenia.

Tego typu zajęcia dają dzieciom wiele radości, gdyż jest to świetna zabawa, a co najważniejsze zachęca do twórczego  myślenia. Oczywiście nasze maluszki stawiają dopiero pierwsze kroki  w obszarze zabaw kreatywnych, ale z całą pewnością już teraz sobie dobrze radzą.

Efekty widoczne są na zdjęciach.