Strona główna/Aktualności/Dzień Poczty Polskiej

Dzień Poczty Polskiej

18 Października 2024
Dnia 17.10.2023 roku  w grupie ,, Pszczółki", obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej oraz Dzień Listonosza.  Z tej okazji przedszkolaki  poznały zawód listonosza oraz atrybuty, które są niezbędne do wykonywania jego pracy. Dzieci obejrzały prezentację pt,, Droga listu", dzięki, której dowiedziały się jaką drogę przebywa każdy list/ paczka zanim dotrze do adresata. Podczas zajęć, ,,Pszczółki " , poznały podstawowe pojęcia tj: list, nadawca, adresat, paczka itp. W kolejnej części zajęć słuchały piosenek oraz wierszy o listonoszu.
Następnie dzieci dowiedziały się jak adresujemy list, który chcemy wysłać drogą pocztową do adresata. Uwiecznieniem zajęć , było zaprojektowanie własnej koperty, którą dzieci  wrzucały  do wspólnie wykonanych skrzynek pocztowych.Zajęcia przebiegły w miłej I radosnej atmosferze.