Strona główna/Aktualności/ Patriotyczny konkurs recytatorski

Patriotyczny konkurs recytatorski

21 Listopada 2021

Dnia 19.11.2021 roku w naszym Przedszkolu odbył się Patriotyczny konkurs recytatorski pt ,, Wiersze o Ojczyźnie''. Głównym celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością, kształtowanie postaw patriotyczntch i szacunku do symboli narodowych.  W konkursie wzięło udział 18 uczestników w recytacji indywidualnej oraz 67 w recytacji grupowj  - wszystkie grupy wiekowe.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta d/s Społecznych Pani Beata Zawiła, Przewodnicząca Komisji Histoeycznej przy zarządzie Okęgu Śląskiego ZNP  - Pani Maryla Kańtoch oraz Przedstawiciele Rady Rodziców Pani Magdalena Wujcikowska  - Borówka oraz Pani Agnieszka Rudzka.

Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania i oceniania jako jury konkursowych wierszy tj: ,,Moja mała Ojczyzna'', ,,Syrenka'', ,, Pojedziemy w cudny kraj'', ,,Ojczyzna'', ,,Ziemia rodzinna'', ,,Znak'' itp. W przerwie między występami konkursowymi, każda grupa wiekowa wykonała po jednej piosence oraz po jednym wierszu o tematyce patriotycznej.

Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie. Za włożony trud i pracę , występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz nagrodami książkowymi w związku z realizacją Narodowgo Programu Czytelnictwa i promowania wśród dzieci zainteresowań książką.  Występującym dzieciom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok.

Do konkursu dzieci zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli przy współpracy z rodzicami. Za oprawę plastyczną i wystrój przedszkola odpowiedzialni byli nauczyciele i pracownicy administacji i obsługi. 

Dyrektor Przedszkola serdeczne dziękuje całej Społeczności Przedszkolnej za zaangażowanie i wkład pracy w realizację konkursu.

 

do góry