Strona główna/Aktualności/Jesteśmy z Wami

Jesteśmy z Wami

21 Marca 2022

W dniu 18.03.2022r. w Naszym Przedszkolu, w najstarszych grupach wiekowych odbyły się zajęcia p.t "Jesteśmy z Wami" , podczas których dzieci, obcując z mapą Europy pogłębiły wiedzę n/t Ukrainy : ( gdzie  leży Ukraina, stolica  państwa  - Kijów, z  jakimi państwami graniczy, jaki język urzędowy obowiązuje w Ukrainie, jakie barwy umieszczone są na fladze). Dzieci oglądając  film edukacyjny pt,,” Ola i Ukraina' '-  dowiedziały się m in: jakie tradycje i zwyczaje panują w Ukrainie, poznały podstawowe zwroty grzecznościowe w języku ukraińskim, tradycyjne  stroje ludowe itp.   Podczas zajęć dzieci  poznały sposoby niesienia pomocy naszym sąsiadom w związku z wydarzeniami mającymi miejsce w Ukrainie. .  Dzieci w ramach solidarności z naszymi sąsiadami wykonały plakat przedstawiający flagę Ukrainy metodą odbitych dłoni .

Zapraszamy do galerii;