Strona główna/Aktualności/Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga

Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga

20 Maja 2024

Dnia 20.05.2024 r dzieci z grup Tygryski i Pszczółki po raz pierwszy w dziejach przedszkola odwiedziły Tarnowskie Góry. Głównym celem naszej wycieczki była oczywiście Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga. Po przyjeździe do kopalni pan przewodnik zapoznał dzieci z historią regionu i powstaniem kopalni. W następnej kolejności dzieci udały się na zwiedzanie podziemnych tuneli i wyrobisk kopalnianych. Gdy zjechaliśmy 40m pod ziemię pracownicy zapoznali nas z historią gwarków oraz w jaki sposób wydobywano galenę. Przedszkolaki zwiedzaniem podziemnej trasy były zachwycone. Kolejną atrakcją trasy było przepłynięcie specjalnymi łodziami zalanego chodnika. Czas pod ziemią bardzo szybko nam upłynął i wszyscy byli zdziwieni, że już wyjeżdżamy na powierzchnię. Dopełnieniem wrażeń był przepłynięcie w łodziach 600m odcinka w podziemiach Sztolni Czarnego Pstrąga, położonej wśród zieleni Parku Repeckiego. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola.